Anti-Aging Serum

Yaşlanma Karşıtı Serum
Haem Cosmetics Anti-Aging serumun amacı cildin doğal işlevlerini güzelliğini desteklemek, böylece cildin en iyi şekilde çalışabilmesine, canlılığının ve güzelliğinin ortaya çıkmasına izin vermektir.

Haem Cosmetics Anti-Aging serumu diğerlerinden ayırt eden Maca Extract, Beta Glucan ve Susam Extract‘dır.
Single Image

Maca Extract; Latince adı Lepidium meyenii olan maca bitkisi, hardal bitkisinin de dahil olduğu Brassica ailesine mensuptur. Birçok yerde Peru Ginsengi adıyla da anılır. Turp benzeri yapısıyla toprağın altında büyükçe bir kök geliştirir ve şifalı özellikleri için de bu büyük, sarımsı renkteki kökü kullanılır. Doğal koruyucu yeteneği ile cilt sıkılığını arttırarak tenin daha parlak görünmesini sağlar. Cildin yapısında istenmeyen ince çizgi ve kırışıklıkları daha sıkı bir hale getirerek cilt düzgün görünüm kazanır. Cilt daha nemli ve yenilenmiş görünür. Güneşten gelen ultraviyole (UV) ışınları korunmasız, açıkta kalan cilde zarar verebilir. UV radyasyonu zamanla kırışıklıklara neden olabilir, maca özütünün veya maca katkılı ürünlerin cildinize uygulanmasının onu UV radyasyonundan korumasına yardımcıdır. Maca içerisinde bulunan polifenol antioksidanlar ve glukozinolatlar koruyucu etkiyi arttırabilir. Sadece cilde uygulandığında cildi koruyabileceği unutulmamalı. Cilt sağlığını desteklemeye yardımcıdır.

Beta Glucan; Şeker moleküllerinden oluşan doğal bir liftir ve tahıllı gıdalarda bulunur. Ekmek mayasının hücre duvarından elde edilen bu polisakkarit, birden fazla şeker lifinden oluşur ve çözünebilme özelliğine sahiptir. Oluşturduğu ince katmanlı yapısıyla cildi dışarıdan gelen zararlı etkilere karşı korur. Epidermise nüfuz ederek, gözle görülür çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya da yardımcı olur. Beta glukan ile çevrelenen cilt immun sistemindeki hücre yüzeyleri allerjen maddeleri engeller. Bu yolla uygun cilt için içte koruyucu bir film yaratır. Aynı zamanda Betaglukan kolajen sentezini aktive ederek kırışıklıkları azaltmaya ve cildi uv zararlarına karşı korumaya yardımcı olur. Beta-glukan cilde faydası bilimsel çalışmalarla desteklenmiş bir bileşendir. Cilt üzerinde ince bir film katmanı oluşturarak altta kalan hassas cildi çevresel stres faktörlerinden korumaya yardımcı olur. Beta-glukanın epidermise nüfuz ederek ince çizgileri ve kırışıklıkları etkili bir şekilde doldurduğunu göstermiştir.

Susam Extractı; Cilt ve saç sağlığında sıklıkla kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Pedeliaceae familyasının bir mensubu olan ve daha çok Afrika’da yetiştirilen susam bitkisinin hemen üst kısmındaki kapsülden çıkarılan tohumlardan elde edilen susam yağı; genel sağlığımızın yanı sıra cilt sağlığımıza da pek çok açıdan katkıda bulunuyor. Fosfor, çinko, kalsiyum, bakır, demir, manganez, B6 açısından oldukça zengindir. Kuru cilt tipine sahip olanların ciltlerini nemlendirmek amacıyla kullanabileceği susam yağı, yağlı ciltler tarafından kullanıldığında ise cildin yağlanmasını geciktirir. Böylelikle yağlı ciltlerdeki parlama sorununu en aza indiriyor. Cildimizde kolajen üretimini teşvik eden bu bitkisel yağ; doğal bir peeling etkisi göstererek, cilt hücrelerimizin yenilenmesini sağlıyor. Yani cildimizi toksinlerden, makyaj kalıntılarından ve kirden temizleyerek, derinlemesine arındırıyor. Kuru ciltlerin en büyük problemi olan cilt pullanmalarını, dökülmelerini ve kızarıklıklarını gideren susam yağının cilde faydaları arasında cildimize yumuşaklık katması da bulunuyor. Cildimizi pürüzsüzleştiren ve cildimizin elastikiyetini maksimize eden bu yağı bebeksi ve ipeksi bir cilde sahip olmak adına düzenli olarak kullanabilirsiniz.
- E ve A vitaminleri açısından harika bir kaynak olan susam yağı; cildimizdeki yara, kesik ve yanık izlerinin üzerine sürüldüğünde bu yara ve yanıkların daha kısa bir süre içerisinde iyileşmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda cildimizdeki yara ve yanık izlerinin görünümünü hafifletiyor.
- Yağlı ciltler tarafından kullanıldığında gözenekleri temizleyen ve gözeneklerin nefes almasına aracılık eden bu yağ; ciltteki siyah noktalar, iltihaplı sivilceler ve aknelerle savaşıyor. Güçlü bir anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel olarak sivilce ve aknelerin cildimizde daha da belirginleşmesinin ve daha geniş alanlara yayılmasının önüne geçiyor.
- Sedef ve egzama semptomlarını en aza indirgeyen susam yağının cilde faydaları arasında egzamanın neden olduğu kaşıntıları gidermesi de bulunuyor. Düzenli olarak kullanıldığında sedef ve egzamayı iyileştirici bir özellik sergilemenin yanı sıra cildimizde mantar oluşumunu ciddi oranda önlüyor.
- Selülitlerin ve çatlakların üzerine sürüldüğünde ise tedavi edici bir rol üstleniyor. 1-2 aylık kullanım sonrasında bacak, basen ve kalça bölgenizdeki çatlaklar ve selülitlerde gözle görülür bir iyileşmeye tanık olmanızı sağlıyor.

Aloe Vera Extract; Aloe Vera, içerdiği proteinler, vitaminler ve bazı bileşikler sayesinde kollajen üretimini artırdığından cildin yenilenmesini sağlıyor. Yukarıdaki özelliklerine ek olarak, yüksek oranda su ve mineral de barındırdığı için özellikle olgun ciltlerdeki yıpranmışlık etkisini tersine çeviriyor. İltihap kurutucu ve antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan, ciltteki sebum dengesini uygun duruma getiriyor.

Calendula Officinalis Flower Extract(Aynısefa-Kadife Çiçeği); Kuru ciltleri nemlendirir. Çatlak ciltler için harika bir nemlendiricidir.

Camellia Sinensis Leaf Extract(Yeşilçay); İyi bir Anti-Oksidan’dır.

Chamomilla Recutita Flower Extract(Papatya); Cildinizi yumuşatır ve onarır. İyi bir sebum dengeleyicidir. Cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırmaya yardımcı olur.

Panax Ginseng Root Extract(Ginsing);Sebum kontrol etmeye yardımcıdır.

Tilia Cordota Flower Extract(Ihlamur); Antioksidan bakımından zengin olan ıhlamur ,cilt yaşlanmasını önler ve yavaşlatmaya yardımcıdır. Cildin daha genç ve daha güzel görünmesini sağlar.

Jojoba Extract; Jojoba yağı, Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri'ne özgü bir çalı olan Simmondsia Chinensis bitkisinin tohumundan üretilen balmumu benzeri yağdır. Arizona, Güney Kaliforniya ve Meksika'nın çöl bölgelerinde de yetiştiği bilinmektedir. Tüm cilt tiplerine uygundur. Oksidatif stres, ince çizgi ve kırışıklık görünümüyle bağlantılı olabilir. Jojoba yağının, direkt olarak ince çizgi ve kırışıklıkları doğrudan etki etmez, ama antioksidan içerikli diğer ürünlerin, cildin elastikiyetini arttırdığı gözlenmiştir. Bu da, Jojoba yağının içerdiği antioksidan gücünün, cildinize uygulandığında, yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olabileceği anlamına gelir. Jojoba yağı, yatıştırıcı anti-enflamatuar bileşenler içerir, iyileştirici özelliklere sahiptir, nemlendiricidir. Bu özellikler, Jojoba yağının, hafif akneyi iyileştirmeye katkı sağlamasının yanı sıra pürüzleri de engellemeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Arnica Montana Extract; Dağ papatyası, dağ tütünü ve leopar kanadı olarak da bilinen Arnika ( Arnica montana L. ), Ayçiçeği, karahindiba, papatya ve kadife çiçeği ile aynı aileye ait turuncu-sarıçiçekleri olan bir bitkidir. Bu yağın çiçekleri ve kökleri, yüzyıllardır bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır. Arnika Montana Yağının seyreltilmiş formu vücutta oluşan şişliği azaltmaya ve iltihapları gidermeye yardımcı olur. Aynı şekilde ciltte yaşlanmaya bağlı olarak görülen kırışıklık ya da çatlakların giderilmesi açısından da yararlıdır. Özellikle yüze uygulandığında göz ve çevresindeki kırışıkların etkili bir şekilde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Böylece yaşlanma belirtilerini yavaşlatır ve daha sağlıklı bir cilt görünümü kazandırır.

Allantoin; Cilt kuruluğu cildin su kaybetmesi ile meydana gelir. Allontoin cildin su kaybetmesini önlemeye yardımcıdır. Humectant grubuna dahil olan bu aktif, ciltte suyu tutma ve hapsetme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, ciltte nem oranını arttırır, kuru derinin yumuşamasına yardımcı olur.

Hyaluronic Acid; Vücudumuzu örten derimizi korumak, ısı ve nem kaybetmesini önlemek için cildimizin en önemli ihtiyacı olan nem. Bu işlevlerin en iyi şekilde gerçekleşmesi, kırışıklıkların azalması, yaşlanma etkisinin geciktirilmesi ve güneşe karşı korunmada en önemli nem oluşturucu Hyaluronic Acid’dir. Cildin canlılığını arttırarak, sebum dengesini ayarlayan iyi bir nemlendiricidir. Cildi koruyan Anti-Oksidan bir yapıya sahiptir. Yüksek su tutma özelliği ile kuru ciltlerin parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Avocado Oil; İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde sebum dengeleyicidir. Cildi besleyen ve yenileyen avokado yağı, yaşlılık lekeleri, ince çizgiler ve kırışıkların en aza inmesine yardımcı olur.

Olive Glycerides(Zeytinyağı); İçerisinde ki yağ asitleri sayesinde cildin kurumasını engeller ve sürekli nemli kalmasını sağlar. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Güneş lekelerinin oluşmasını engeller. Zeytin Yağı cilde elastik bir yapı sağlayarak cildin sarkmasını ve yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur. Kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Gliserin; Gliserin yağlı ve kuru ciltler dahil tüm cilt tiplerinde kullanılması uygun bir bileşendir. Öncelikle gliserinin genel cilt faydalarına göz atalım ve ardından gliserin içeren çeşitli ürünlerin potansiyel yararlarını açıklayalım.
• Doğal bir nemlendiricidir
• Hasarlı cildi onarır, yara izlerinin geçmesine yardımcı olur
• Kırışıklıkları ve ince çizgileri giderir
• Hafif cilt enfeksiyonlarını tedavi eder
• Çatlak topuklara, dudaklara ve ellere iyi gelir
• İyi bir yüz temizleyicidir
• Sedef ve egzama semptomlarını hafifletir
• Cildi pürüzsüzleştirir, ışıltı kazandırır, ölü deriden arındırır
• Kuruma nedeniyle kepeklenen saçları canlandırır, kaşıntıyı azaltır
• Ciltteki epidermal tabakanın kalınlığını arttırır ve cildin dış etmenlerden korunmasına yardımcı olur
• Cildi yumuşatır ve elastikiyet kazandırır
• Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
Gliserin cilde nem kazandırırken bunu fazladan yağ ekleyerek yapmaz. Bu da onu sivilce ve akneye meyilli yağlı cildi olanların kullanabileceği harika bir cilt temizleyici yapar. Ek olarak kuru ve karma cildi olanlarda gliserin içeren temizleyicileri gönül rahatlığıyla kullanabilir. Gliserinin yaşlanma belirtilerini azaltıcı ve ciltteki ince çizgileri giderici özelliği vardır. Bu da onu yüz maskelerinin en etken bileşenlerinden biri yapar. Yüz maskelerinde gliserin olması, üründen maksimum fayda görmenizi sağlar.

Panthenol;B5 vitamini olarak da bilinen pantotenik asit, önce cildin dış bariyerinin gücünü koruyarak, sonra da cildimiz için stres kaynağı olan çevresel toksinlerle savaşır. Cilt hücrelerini besler ve cilt güzelliğini destekler. Cilt bariyerini güçlendirerek nemi hapseder, aynı zamanda cilt hücrelerini gençleştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Bu sayede yaşlanma sürecine karşı koymaya yardımcı olarak cildi beslemeye ve cilde nem eklemeye yardımcı olur. Cildimizin bağ dokusunda en üretken hücreler olan sağlıklı fibroblast seviyelerini yönetir ve bu da kolajen ve elastini artırır. Cildin aydınlık, elastik ve eşit tonda kalmasına yardımcı olur.

Tocopheryl Acetate; Cilt bakımında E vitamini uygulamaları cilt bariyerini de desteklemektedir. Özellikle cilt bariyerinin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olan E vitamini, cildin nemi tutmasına yardımcı olur. Tocopherol cilt bariyerine önemli bir antioksidan koruması sağlar. Ürünlerde alfa tocopherol %0.1 ve %1 arasındaki konsantrasyonlarda bulunması durumunda bu etki daha da artmaktadır. Cilt bariyerini korumasıyla birlikte E vitamini cildin nemli kalmasını da sağlar. E vitamini içeren ürünler içermeyenlere göre cildin nemini daha uzun süre korumaktadır.

Biotin; Cilt hücrelerinin onarımında büyük rol üstlenen biotin, sağlıklı cilt oluşumunu destekliyor. Cildi nemlendirme özelliği de olan bu vitamin, kuruluk, tahriş, döküntü ve kızarıklık gibi cilt problemlerinin oluşmasını önlüyor. Derideki dermatite karşı iyi geliyor. Cildi rahatlatır.

5 Test uygulaması yapılmıştır.

• Tüm cilt tipleri için uygundur. / Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Silikon YOK
• Paraben YOK
• Boyar Madde YOK
Single Image