Ferahlatıcı Duş Jeli

Duş Jeli
Haem Cosmetics Ferahlatıcı Duş Jeli içerisinde Maca Extract, Aqua-glycolic, doğal saf bitkisel özler, suda çözünen bitkisel yağlar ve vitaminler bulunur.
Single Image

Maca extract; Latince adı Lepidium meyenii olan maca bitkisi, hardal bitkisinin de dahil olduğu Brassica ailesine mensuptur. Birçok yerde Peru Ginsengi adıyla da anılır. Turp benzeri yapısıyla toprağın altında büyükçe bir kök geliştirir ve şifalı özellikleri için de bu büyük, sarımsı renkteki kökü kullanılır. Doğal koruyucu yeteneği ile cilt sıkılığını arttırarak cildin daha parlak görünmesini sağlar. Cildin yapısında istenmeyen ince çizgi ve kırışıklıkları daha sıkı bir hale getirerek cilt düzgün görünüm kazanır. Cilt daha nemli ve yenilenmiş görünür. Güneşten gelen ultraviyole (UV) ışınları korunmasız, açıkta kalan cilde zarar verebilir. UV radyasyonu zamanla kırışıklıklara neden olabilir, maca özütünün veya maca katkılı ürünlerin cildinize uygulanmasının onu UV radyasyonundan korumasına yardımcıdır. Maca içerisinde bulunan polifenol antioksidanlar ve glukozinolatlar koruyucu etkiyi arttırabilir. Sadece cilde uygulandığında cildi koruyabileceği unutulmamalı. Cilt sağlığını desteklemeye yardımcıdır.

Calendula Officinalis Extract Aynısefa (Kadife çiçeği) özü; Egzamadan apseye, akneden tahrişe hemen hemen tüm deri rahatsızlıkları için uzun zamandır kullanılır. Alman sağlık yetkilileri, bitkinin anti enflamatuvar etkisini ve yaraların yeni dokuyla örtülmesinde ne kadar etkili olduğunu gösteren bir araştırma sonucuna dayanarak aynısefanın yaralar için kullanımını onaylamıştır. Aynısefanın deri üzerinde iki ana etkisi olduğu düşünülür. Oleanolik asit gibi triterpenoit bileşenler birçok bakterinin oluşumunu engeller. Bitkinin anti enflamatuvar etkisi, antioksidan görevi gören ve iyileşme evresindeki serbest oksijen radikallerinin verdiği zararı azaltan triterpenoit bileşenden kaynaklanıyor olabilir.

Camellia Sinensis Extract; (Yeşilçay özü); Arındırıcı, Teskin edici, Antioksidan (Yeşilçayın antioksidan gücü Vitamin E den 20 kat daha fazladır.), Anti-aging ve tazeleyici, Granülasyonu destekleyici, Anti-inflamatuar ve antioksidan olması nedeniyle yaşlanma belirtilerini yavaşlatıyor. Cildin elastikiyetini artırıyor. Cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Cilt lekelerinin tedavisinde oldukça etkili. Bol miktarda K vitamini içermesi nedeniyle göz altı morluklarının giderilmesinde kullanılıyor. Ciltteki renk eşitsizliklerinin giderilmesinde etkili. İçerisinde yer alan kateşin nedeniyle akneye yatkın ciltler için ideal bir içerik. Cildi yatıştırıyor, nemini korumasına yardımcı oluyor. Fazla sebum, yağ ve nem dengesi sorunu olan ciltlerin en doğal şekilde nemlendirilmesini sağlıyor.

Chamomilla Recutita Extract (Papatya özü); vitamin ve mineral açısından çok zengin. Dolayısıyla cildimiz için çok besleyici! Papatyalar antienflamatuar etkiye sahip. Böylece cilt üzerindeki iltihaplanmaya karşı etkin bir biçimde savaşıyor. Antiseptik etkisiyle alerji, egzama ve akne gibi cilt problemlerine karşı mücadele ediyor. Cildi sakinleştiren etkisiyle özellikle ciltte kızarıklık sorunu yaşayanların imdadına koşuyor. Cildi rahatlatıyor ve dinlendiriyor.

Panax Ginseng Extract (Ginseng Özü); Cildin yağ ve nem dengesini sağlayarak kusursuz bir görünüme ulaşmasına yardımcı oluyor. Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olarak aydınlık bir görünüm veriyor. Ciltteki kolajen üretimini destekleyerek cildin daha genç görünmesini sağlıyor. Özellikle kırışıklık görünümünün azalmasına destek oluyor.

Tilia Cordata Extract (Ihlamur Özü); Cilt yüzeyinde tahrişe, tahrişe bağlı kaşınmalara, deri soyulmalarına karşı cildi iyileştirici özelliğe sahiptir. Arındırıcı, Tazeleyici, Yumuşaklık kazandırıcı, Elastikiyet verici, Anti-inflammatuar, Pürüzsüzleştirici.

Avocado Oil PEG-11 Esters (Avokado yağı); Cilt lekelerine karşı etkilidir. Cilt hücrelerinin yenilenmesine destek olur. Cildi sıkılaştırır ve dış etkenlere karşı direncini arttırır. Cildin ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olur. Yumuşak ama etkili temizleyici, arındırıcı, Emoliyent, Teskin edici, cilde parlaklık ve canlılık kazandırıcı, derinin nemini korur. İyi bir geri yağlandırıcıdır.

PEG-10 Olive Glycerides (Zeytin Yağı); Yumuşak ama etkili temizleyici arındırıcı, geri yağlandırıcı, Nemlendirici, Teskin edici, Cilde parlaklık ve canlılık kazandırır. Zeytinyağındaki antioksidanlar gözeneklere derinden erişebilirler. Ciltteki ölü cilt hücrelerini, kirleri ve hatta siyah noktaları dahi temizlemeye yardımcı olabilir. Bu arındırma ile akneler önlenebilir ve yüzdeki fazla yağ giderilir. Zeytinyağı ayrıca yaşlanmayı önleyebilir.

Panthenol (Vitamin B5); Yatıştırıcı, Teskin edici, Alerjilerin Tedavisi, Deri Rejenerasyonunu Destekleyici Nemlendirici Güçlü bir nemlendiricidir. Saç, tırnak ve cildin yoğun nemlendirilmesi amacıyla kullanılır. Nemlendirici etkisini hem cilde dışarıdan suyu çekerek hem de tutarak yapar; adeta sünger görevi görür. Cildin elastikiyetini arttırır. Kolajen dokuyu uyararak yaşlanma önleyici etkiler gösterir. Daha dolgun ve genç bir cilt oluşumuna destek olur. Cildin en dış tabakasındaki lipitlerin sentezini arttırarak cildin koruyucu/bariyer görevinin gelişmesinde rol alır. Koruyucu krem olarak kullanılabilir. Hücre yenilenmesini arttırır, yara iyileştirici etki gösterir. Kaşıntı ve kızarıklığı giderir. Kronik cilt bozukluklarından iz tedavisine kadar kullanılabilir.

Tocopherol Acetate (Vitamin E); Cildin daha iyi nemlendirilmesi, kırışıklıkların görünümünü azaltır. Cildi daha esnek ve yumuşak tutar. Kırışıklık oluşumunu azaltır. E Vitamini serbest radikalleri temizleyerek prostaglandinlerin sentezini engeller ve böylece iltihabı sınırlar, eritemi ve ödemi azaltır. Vitamin E bir antioxidant olup hücre membranlarını UV-Işınlarına ve serbest radikallere karşı korur. Bu yüzden anti-aging ajan olarak kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılan Vitamin E aynı zamanda hücre yenilenmesinde aktif bir rol alır.

Biotin (Vitamin H); Kuru ve pullaşan deri ve deri dökülmeleri, Depigmentasyon, Kolayca dökülen ve kırılgan saçlar. Saç dökülmeleri, Alopesia (kellik), saç dökülmesi ve kellik, zayıf ve kırılgan tırnakları Vitamin H eksikliğinde olur. Ürün içersinde cilt problemlerini yok eder.

Gliserin; Gliserin yağlı ve kuru ciltler dahil tüm cilt tiplerinde kullanılması uygun bir bileşendir.
• Doğal bir nemlendiricidir
• Hasarlı cildi onarır, yara izlerinin geçmesine yardımcı olur
• Kırışıklıkları ve ince çizgileri giderir
• Hafif cilt enfeksiyonlarını tedavi eder
• Çatlak topuklara, dudaklara ve ellere iyi gelir
• İyi bir yüz temizleyicidir
• Sedef ve egzama semptomlarını hafifletir
• Cildi pürüzsüzleştirir, ışıltı kazandırır, ölü deriden arındırır
• Kuruma nedeniyle kepeklenen saçları canlandırır, kaşıntıyı azaltır
• Ciltteki epidermal tabakanın kalınlığını arttırır ve cildin dış etmenlerden korunmasına yardımcı olur
• Cildi yumuşatır ve elastikiyet kazandırır
• Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.

Gliserin cilde nem kazandırırken bunu fazladan yağ ekleyerek yapmaz. Bu da onu sivilce ve akneye meyilli yağlı cildi olanların kullanabileceği harika bir cilt temizleyici yapar. Ek olarak kuru ve karma cildi olanlarda gliserin içeren temizleyicileri gönül rahatlığıyla kullanabilir. Gliserinin yaşlanma belirtilerini azaltıcı ve ciltteki ince çizgileri giderici özelliği vardır. Bu da onu yüz maskelerinin en etken bileşenlerinden biri yapar. Yüz maskelerinde gliserin olması, üründen maksimum fayda görmenizi sağlar.

9 Test uygulaması yapılmıştır.

• Tüm cilt tipleri için uygundur. / Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Silikon YOK
• Paraben YOK
• Sülfat YOK
• Fosfat YOK
• Boyar Madde YOK
• SLS YOK
• SLES YOK
Single Image