Dökülme Karşıtı Şampuan

Şampuan
Haem Cosmetics Dökülme Karşıtı Şampuan, saçların beslenmesini ve nemlenmesini sağlar. Kökten uca bakım yaparak, kırılmaları ve koparak dökülmelerini engellemeye yardımcı olur. Saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saç köklerini besler. Kepeklenme ve saç derisinin kabuklanmasının önüne geçer. Saç dökülmesini engellemeyi destekler. İçerdiği aktif, extract ve vitaminleri tek tek incelediğimizde, saçlardaki kendiliğinden dalganın daha fark edilir ve saçların daha kuvvetli, parlak ve bakımlı olduğu gözlenecektir.
Client Logo
Haem Cosmetics Dökülme Karşıtı Şampuan’ı, diğer ürünlerden ayıran farkı içerisinde Maca Extract'ı olmasıdır.

Maca extract; Latince adı Lepidium meyenii olan maca bitkisi, hardal bitkisinin de dahil olduğu Brassica ailesine mensuptur. Birçok yerde Peru Ginsengi adıyla da anılır. Turp benzeri yapısıyla toprağın altında büyükçe bir kök geliştirir ve şifalı özellikleri için de bu büyük, sarımsı renkteki kökü kullanılır. Doğal koruyucu yeteneği ile cilt sıkılığını arttırarak tenin daha parlak görünmesini sağlar. Cildin yapısında istenmeyen ince çizgi ve kırışıklıkları daha sıkı bir hale getirerek cilt düzgün görünüm kazanır. Cilt daha nemli ve yenilenmiş görünür. Güneşten gelen ultraviyole (UV) ışınları korunmasız, açıkta kalan cilde zarar verebilir. UV radyasyonu zamanla kırışıklıklara neden olabilir, maca özütünün veya maca katkılı ürünlerin cildinize uygulanmasının onu UV radyasyonundan korumasına yardımcıdır. Maca içerisinde bulunan polifenol antioksidanlar ve glukozinolatlar koruyucu etkiyi arttırabilir. Sadece cilde uygulandığında cildi koruyabileceği unutulmamalı. Cilt sağlığını desteklemeye yardımcıdır.

Complex MC; Preservative-free saçları güçlendirerek elastikiyetlerinin artmasına, saçların hacim, gövde ve refleksiyon kazanmasına, bozulan balasın yeniden regüle edilmesine yardımcı olur, saç dökülmelerine karşı savaşır ve yeni saç oluşumunu teşvik eder.

Equisetum arvense extract; Kırkkilit otu ya da at kuyruğu otu olarak da anılan bir tür şifalı bitkidir. Doğada kendiliğinden yetişir. Saçları köklerinden itibaren besler. Dökülmeyi yavaşlatır hatta durdurur. Yeni ve sağlıklı saçların çıkmasını destekler. Zayıf ve kolay kırılan saçların da gürleşmesine ve çoğalmasına yardımcıdır.

Nigella Sativa Seed Extract; Nigella Sativa olarak da bilinen çörek otu Doğu Avrupa, Batı Asya ve Orta Doğu’da yetişen küçük bir bitkidir ve yağının faydaları da bu bitkiden gelmektedir. Saç derisini nemli tutarken kepek gibi sorunları ele alarak kafa derisi sağlığının korunmasına yardımcı olabileceği öne sürülmektedir.

Centella asiatica Extract; Canlandırıcı özellikleri olan ve vücudun yaşlanma sürecini yavaşlatan bir bitki olarak kabul edilir. İnfüzyonları saç dökülmesinin çaresi olarak öneriliyor. Saç köklerini canlandıran beyindeki ve kafa derisindeki kan dolaşımını uyararak ve artırarak çalışır. Saç kökleri uygun şekilde kanlı olduğunda zararlı etkilere karşı korunurlar. Gotu Kola özü kan temizler ve saçların büyümesini ve sağlığını iyileştirir.

Panicum Miliaceum Seed Extract ;Sarı Darı Ekstresi Saç sorunlarında yararı bilinen, zengin vitamin mineral içeriği ile kan dolaşımını düzenleyen bitkisel bir ekstredir. Saç oluşumunda önemli rolleri olan potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko ve fosfor bakımından zengindir. Yaşa bağlı saç dökülmesini durdurur. Saça hacim ve parlaklık kazandırır.

Ginkgo Biloba Leaf Extract; Özellikle kozmetik alanında, ginkgo yaprağı ekstreleri sıklıkla kullanılmaktadır. Alman Doğabilimci Engelbert Kaempfer 1690'da ismini yanlış yorumladığı Japonca bir yazımından gelmektedir. Biloba ise Latince çift demektir. Yaşayan fosil olarak da bilinen bu ağaç Çin'e özgü olup 270 milyon yıl öncesine ait fosilleri bulunan Ginko biloba, Ginkgophyta'nın bölünmüşlüğünün tek canlı türüdür, diğerlerinin ise soyu tükenmiştir. Kan dolaşımını uyararak saç köklerinin vitaminler ve diğer besinlerle beslenmesine ve dormant saç foliküllerinin büyümesine yardımcı olur. Saçlara gövde, hacim ve refleksiyon kazandırır.

Astragalus Membranaceus Root Extract; Geven otu (Astragalus), alternatif tıpta kullanılan önemli bitkilerden biridir. Cilt dokusunu hızla yenileyebildiğinden kozmetik ürün yapımında ham madde olarak kullanılır. Saç keratinositlerinin terminal diferansiasyonu ile büyüme faktörleri ve sitokin düzeylerini azaltarak saç çıkmalarını destekler.

Schisandra Nigra Fruit Extract; Çin tıbbında 5000 yıllık bir süredir mucizevi meyve olarak bilinen şizandra meyvesi, Cilde faydalı bir vitamin olan E vitamini açısından zengindir. Cilt üzerinde koruyucu ve iyileştirici etkisi olan bir meyve olarak bilinmektedir. Çin’de uzun yıllardır cilde esneklik ve parlaklık kazandırmak için Asyalı kadınların kullandıkları ve genç görünümlerini borçlu oldukları şizandra, nemlendirici etkisinin yanı sıra cildi rüzgardan, güneşten, alerjik reaksiyonlardan, çevresel stresten ve toksin birikiminden korurken birçok cilt probleminin iyileştirilmesine de yardımcı olur.

Curcuma Longa Root Extract; Zerdeçal, anti-bakteriyel, antiseptik, antioksidan ve anti-inflammatuar, antifungal özellikleri kafa derisini arındırır, kapiller sistemdeki kan dolaşımını ve kalitesini artırır, kepek gibi saç ve kafa derisi problemleriyle savaşır. Curcumin'in saç büyümesini destekleyebileceği başka bir yol da saç köklerinde Vitamin D reseptör genlerinin bir aktivatörü olduğu görülmüştür. Bu genler saçların büyüme döngülerini kontrol etmeye yardımcı olur. Vitamin D reseptörleri tarafından üretilen proteinler saç köklerinin engellenmeden büyümesine yardımcı olurlar. Sarı ve kahverengi saçlara daha keskin bir renk tonu, açık veya beyaz saçlara ise daha canlı sarı bir renk katar, saçların daha esnek ve parlak hale gelmesine yardımcı olur.

Linum Usitatissimum Seed Extract; Keten çekirdeği ekstraktı Ketenin kökeni, Güney ve Batı Asya ile Akdeniz havzası olup, yabani formları tek veya çok yıllık olup kültür formları ise tek yıllıktır. Keten ilk defa Çin ve eski Mısır’da kültürlenmiştir. Buralardan ise Doğu Avrupa ve Akdeniz bölgesinden Orta, Kuzey, Batı Avrupa ile Rusya’ya yayılmış olup günümüzde keten ekimi Güney Amerika’nın sıcak bölgelerinde, Kuzey Amerika’da ve dünyanın diğer bölgelerinde de popülerleşmektedir. Kafa derisindeki aşırı sebum sekresyonun düzenlenmesine yardımcı olur. Yeni saç büyümesini destekler.

Cucurbita Pepo Seed Extract; Balkabağı çekirdeği Anti-inflammatuar doğal tedavi sürecini destekler. Sebum sekresyonun düzenlenmesine yardımcı olur. Gözenekleri sıkılaştırırır. Aktive edici ve Arındırıcıdır.

Capsicum Frutescens Fruit Extract; Acı Biber Ekstraktı Capsicum büyük ihtimalle Latince kutu anlamına gelen capsa'dan veya Yunanca kapto (yut) gelmektedir. Chili ismi ise Şili'deki Nahuatl dilindeki Chili'den gelmektedir. Ayrıca birçok çeşidi Güney Amerika'da yetiştirilen bu bitki 1660’lı yıllarda bir Aztek bölgesi olan Nahuatl’da yerlilerin bu bitkiye vermiş olduğu addan (Chilli daha sonra Chili) gelmektedir. Kırmızı biber bitkisinin meyvesi ilaç yapmak için kullanılır. Ölü hücreleri deriden uzaklaştırarak kepeği azaltır. Saça yumuşaklık verir. Saç derisindeki yağlanmayı kontrol altına alır ve saçlı deriyi ölü hücrelerden arındırır. Aşırı yağlanmadan oluşan saç kaybını sona erdirir. Kan dolaşımını hızlandırarak saç derisini ve kökünü canlandırır.

Ilex Paraguariensis Leaf Extract; Aquifoliaceae (çobanpüskülügiller) familyasından bir bitki türüdür. Bilinen diğer ismi "Paraguay çayı"dır. Saç foliküllerinin büyümesini kısıtlayan DHT'yi inhibe etmekte ve saç uzamasını teşvik etmekte, saçlara doğal bir parlaklık kazandırmaktadır. Antioksidan özelliği serbest radikallerin (güneş, sigara ve çevresel kirlilik, etc) neden olduğu hücre yıkımını nötralize eder. İmmun sistemi güçlendirerek kan detoksuna yardımcı olarak besinlerin saç köklerine ulaşmasını destekleyerek saç büyümesine yardımcı olur. Saçlara gövde, hacim ve refleksiyon kazandırır.

Urtica Dioica Extract; Isırgan otu (urtica dioica), eski çağlardan beri bitkisel tıpta temel bir malzeme olmuştur. Bilimsel adı, “yakmak” anlamına gelen Latince ürodan gelmektedir, çünkü yaprakları temas halinde geçici bir yanma hissine neden olabilir. Yapısındaki vitamin A ve C ile minerallerin, müsilaların ve amino asitlerinde saç büyümesi için elzem olan mikro-kapillar sirkülasyonunu artırıcı özelliklere sahiptir. Deri gözeneklerini (porları) sıkılaştırarak sebum salgısının düzenlenmesinde aktif bir rol alır, kepek oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır.

Betula Alba Extract; Huş ağacı yaprakları cildin metabolizmasını ve sıvı organizmasını aktive eden flavonoidler ve tanenler içerir. Yaprak özleri masaj yağlarının yanı sıra cilt pürüzsüzleştirici ve bağ dokusunun güçlendirilmesini destekleyen ürünler için idealdir. Arındırıcı, tazeleyici. Saçların parlaklık, hacim ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olur. Saç köklerindeki mikro-sirkülasyonu, uyarıcı özelliği sayesinde saç dökülmelerine karşı savaşır ve sağlıklı saç büyümesini destekler. İçermiş olduğu Flavonoidler (özellikle Quercetin ve Myricetin) sayesinde 5-alfa-reductase enziminin inhibe edilmesine dolayısı ile saç dökülmesine sebep olan hormonun oluşumunun engellenmesine yardımcı olarak saç dökülmelerine karşı etkin bir savaşçıdır. Vücudun doğal tedavi aktivitesini destekler, teskin eder.

Aesculus Hippocastanum Seed Extract; Atkestanesi Latince adıyla Aesculus Hippocastanum, Sapindaceae ailesi üyesi çiçekli bir bitki türüdür. At kestanesi ağacı, yaklaşık 39 metre uzunluğuna kadar çıkabilen büyük bir ağaçtır. Kırışıklığı önleyerek yaşlılığı engeller. At kestanesi yağı saç dökülmesini önler. Ayrıca cildin yenilenmesini destekleyerek lekeleri giderir.

Phytokeratin; Bitkilerden elde edilen ve yüksek koruyuculuk özelliğine sahip olan bir proteindir. Hidrolize mısır, buğday ve soya proteinlerinin içeriğinde saç sağlığına yararlı 17 farklı aminoasit bulunur. Phytokeratin saç derisini yumuşatarak nemli kalmasını sağlar. Öte yandan saç tellerini kökten uca onarır, kalınlaştırır; saçlara sağlıklı, canlı ve pürüzsüz görünüm verir. Phytokeratindeki hidrolize proteinler kalıcı şekil verme veya boyama işlemlerinden sonra saç tellerinin üzerinde onarıcı etkiye sahip oldukları için saçın protein yapısını da düzeltirler. Phytokeratin ayrıca, saçların ucundan köküne kadar uzanan, birbirinin üzerine binmiş yassı hücrelerden oluşan kütikula tabakasındaki pulların arasını doldurarak saçları kimyasal ve fiziksel etkilere karşı da korur. Phytokeratinin saç tellerine sağladığı yararların yanı sıra saç köklerine olan etkileri de şu şekilde sıralanabilir:
• Saç içerisinde doğal olarak bulunan amino asitlerin eksikliğini tamamlar.
• Saç köklerine etki ederek saçlarımızın canlı görülmesini sağlar.
• Yeni saç oluşumunu destekler.
• Saç ektirme işlemlerinden sonra kozmetik bakım sağlar.

Gliserin; suyu bünyesinde tutabilmesi sayesinde nemli saçlara uygulandığında, saçta bulunan nemi hapseder. Saç yapısında bulundurduğu nem sayesinde, saç derisi ve kökleri daha hızlı beslenir, dış etkilere karşı daha iyi mücadele gösterir ve düzenli kullanımda saç bu yapıyı artık benimseyeceği için daha canlı, parlak bir görünüm kazanır.

Hyaluronic Acid; Vücudumuzu örten derimizi korumak, ısı ve nem kaybetmesini önlemek için cildimizin en önemli ihtiyacı olan nem. Bu işlevlerin en iyi şekilde gerçekleşmesi, kırışıklıkların azalması, yaşlanma etkisinin geciktirilmesi ve güneşe karşı korunmada en önemli nem oluşturucu Hyaluronic Acid’dir. Cildin canlılığını arttırarak, sebum dengesini ayarlayan iyi bir nemlendiricidir. Cildi koruyan Anti-Oksidan bir yapıya sahiptir. Yüksek su tutma özelliği ile kuru ciltlerin parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Mentol; Saç kökündeki kan dolaşımını hızlandırır. Bu durum saç köklerine kan ile taşınan tüm besleyicilerin daha hızlı ve daha fazla miktarda gelmesini sağlar. Bu durum saçların daha hızlı ve kaliteli beslenmesine katkı sağlayan birçok faktörden bir tanesi olduğu için mentol saçların uzamasına ve gürleşmesine katkı sağlar.

Panthenol (Provitamin B5); Pantotenik asit, Panthenol veya Vitamin B5 olarak da tanınır. Derinin epitelyum yapısını güçlendirir, hasar görmüş deriyi ve saçları onarır, nemlendirir ve başlamış saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar. Saçları korur ve saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır, sağlıklı saç büyümesini destekler. Yatıştırıcı ve teskin edicidir. Saçların büyümesinde önemli olan Koenzim A oluşmasında önemli bir rol oynayarak karbonhidratların, yağların ve proteinlerin enerjiye çevrilmesinde bir katalizatör olarak hayati bir rol oynar. Saçları ve kafa derisini nemlendirir ve saçlara parlaklık kazandırırır. Eksikliğinde, saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememesine neden olmakta ve saç dökülmeleri (alopesi) meydana gelmektedir.

Niacin (B3); Niacin, literatürde Vitamin B3, Nicotinic asit, Niacinamide, PP olarak da adlandırılır. Niacin, damar genişletici özelliğinden dolayı saç diplerindeki kan akımını artırarak saç foliküllerinin (köklerinin) daha iyi beslenmesini ve saçların güçlenmesini sağlar. Ayrıca saçların yapı taşlarının oluşumunu destekler. Niacin sağlıklı saçlar ve kafa derisi için son derece önemli bir vitamindir, kan dolaşımını stimule ederek saç köklerini besler, solgun, mat, yıpranmış ve rengi açılmış (güneş yada boyayla) saçların güçlenmesine yardımcı olur, canlandırır. Canlı parlak bir görünüm kazanır.

Ascorbic Acid (vitamin-C); Vitamin-C veya Ascorbic Acid kolajen üretimini ve saç büyümesini destekleyen suda çözünen bir vitamindir. Vücudumuz besinleri enerjiye dönüştürürken serbest radikalleri aktif olarak üretir. Bu serbest radikaller saç köklerimize zarar verir, antioksidan özelliklere sahip vitamin-C vücudumuzdaki serbest radikallere karşı savaşır, genel saç sağlığının korunmasına yardımcı olur.

9 Test uygulaması yapılmıştır.

• Tüm cilt tipleri için uygundur. / Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Silikon YOK
• Paraben YOK
• Fosfat YOK
• Sülfat YOK
• Boyar Madde YOK
• SLS YOK
• SLES YOK
Single Image