Arındırıcı Tonik

Tonik
Tonik, gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek için kullanılır. Temizliğin ilk adımından sonra ikinci adım olarak gözeneklerde kalan kirleri silip süpürürler. Tonik ciltteki gözeneklerin küçülmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Ciltte akne ve sivilce problemlerini ortadan kaldırır. Cildinizi canlandırır ve pH seviyesine dengeye sokar. Ciltteki kirleri ve yağı emerek kullanılan nemlendirici ve serumların faydalarını arttırır.
Cildiniz nefes alır ve pürüzsüzlük sağlar.

Tonikler, cilt temizliği için özel üretilen losyonlardır. İçeriğinde cildi temizleyici, cildi arındırıcı özelliklere sahip seçilmiş bileşikler vardır. En önemli özelliği antiseptik olmalarıdır. Tonikler gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek, dezenfekte etmek için kullanılırlar. Cildimiz doğal olarak asidiktir, tipik olarak 5 ila 6 arasında bir pH dengesi vardır. Ancak bu denge sabunun alkali yapısından dolayı temizlendikten sonra artabilir. Bu olduğunda, cildin normal seviyelerine dönmesi için bir tonik kullanılması, bu dengeyi hızla geri yüklemeye yardımcı olur. Toniklerin en önemli özellikleri, üzerine uygulanan serum ve bakım kremlerinin etkisini arttırmasıdır.
Haem Cosmetics Arındırıcı Tonik üzerine; Haem Cosmetics Anti-Aging Serum uygulandığında, serumun etkisinin daha derinlere inmesi ve böylece daha iyi etki göstermesi sağlanır.
Single Image
*Haem Cosmetics Arındırıcı Tonik içeriği tamamen doğal Extract'lardan oluşturulmuştur.

Maca Extract; Latince adı Lepidium meyenii olan maca bitkisi, hardal bitkisinin de dahil olduğu Brassica ailesine mensuptur. Birçok yerde Peru Ginsengi adıyla da anılır. Turp benzeri yapısıyla toprağın altında büyükçe bir kök geliştirir ve şifalı özellikleri için de bu büyük, sarımsı renkteki kökü kullanılır. Doğal koruyucu yeteneği ile cilt sıkılığını arttırarak tenin daha parlak görünmesini sağlar. Cildin yapısında istenmeyen ince çizgi ve kırışıklıkları daha sıkı bir hale getirerek cilt düzgün görünüm kazanır. Cilt daha nemli ve yenilenmiş görünür. Güneşten gelen ultraviyole (UV) ışınları korunmasız, açıkta kalan cilde zarar verebilir. UV radyasyonu zamanla kırışıklıklara neden olabilir, maca özütünün veya maca katkılı ürünlerin cildinize uygulanmasının onu UV radyasyonundan korumasına yardımcıdır. Maca içerisinde bulunan polifenol antioksidanlar ve glukozinolatlar koruyucu etkiyi arttırabilir. Sadece cilde uygulandığında cildi koruyabileceği unutulmamalı. Cilt sağlığını desteklemeye yardımcıdır.

Calendula Officinalis Flower Extract(Aynısefa-Kadife Çiçeği); Kuru ciltleri nemlendirir. Çatlak ciltler için harika bir nemlendiricidir.

Camellia Sinensis Leaf Extract(Yeşilçay); İyi bir Anti-Oksidan’dır.

Chamomilla Recutita Flower Extract(Papatya); Cildinizi yumuşatır ve onarır. İyi bir sebum dengeleyicidir. Cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırmaya yardımcı olur.

Panax Ginseng Root Extract(Ginsing);Sebum kontrol etmeye yardımcıdır.

Tilia Cordota Flower Extract(Ihlamur); Antioksidan bakımından zengin olan ıhlamur ,cilt yaşlanmasını önler ve yavaşlatmaya yardımcıdır. Cildin daha genç ve daha güzel görünmesini sağlar.

Mentol; Cilde serinletici bir his verir, tahrişi, kaşıntıyı ve yanmayı giderir, siyah noktaları ve beyaz noktaları ortadan kaldırır, koyu renkli lekelerin ve yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltır ve daha kusursuz bir cilt sağlar.

Allantoin; Cilt kuruluğu cildin su kaybetmesi ile meydana gelir. Allantoin cildin su kaybetmesini önlemeye yardımcıdır. Humectant grubuna dahil olan bu aktif, ciltte suyu tutma ve hapsetme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, ciltte nem oranını arttırır, kuru derinin yumuşamasına yardımcı olur.

Avocado Oil; İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde sebum dengeleyicidir. Cildi besleyen ve yenileyen avokado yağı, yaşlılık lekeleri, ince çizgiler ve kırışıkların en aza inmesine yardımcı olur.

Olive Glycerides(Zeytinyağı); İçerisinde ki yağ asitleri sayesinde cildin kurumasını engeller ve sürekli nemli kalmasını sağlar. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Güneş lekelerinin oluşmasını engeller. Zeytin Yağı cilde elastik bir yapı sağlayarak cildin sarkmasını ve yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur. Kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Gliserin; Gliserin yağlı ve kuru ciltler dahil tüm cilt tiplerinde kullanılması uygun bir bileşendir. Öncelikle gliserinin genel cilt faydalarına göz atalım ve ardından gliserin içeren çeşitli ürünlerin potansiyel yararlarını açıklayalım.
• Doğal bir nemlendiricidir
• Hasarlı cildi onarır, yara izlerinin geçmesine yardımcı olur
• Kırışıklıkları ve ince çizgileri giderir
• Hafif cilt enfeksiyonlarını tedavi eder
• Çatlak topuklara, dudaklara ve ellere iyi gelir
• İyi bir yüz temizleyicidir
• Sedef ve egzama semptomlarını hafifletir
• Cildi pürüzsüzleştirir, ışıltı kazandırır, ölü deriden arındırır
• Kuruma nedeniyle kepeklenen saçları canlandırır, kaşıntıyı azaltır
• Ciltteki epidermal tabakanın kalınlığını arttırır ve cildin dış etmenlerden korunmasına yardımcı olur
• Cildi yumuşatır ve elastikiyet kazandırır
• Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
Gliserin cilde nem kazandırırken bunu fazladan yağ ekleyerek yapmaz. Bu da onu sivilce ve akneye meyilli yağlı cildi olanların kullanabileceği harika bir cilt temizleyici yapar. Ek olarak kuru ve karma cildi olanlarda gliserin içeren temizleyicileri gönül rahatlığıyla kullanabilir. Gliserinin yaşlanma belirtilerini azaltıcı ve ciltteki ince çizgileri giderici özelliği vardır. Bu da onu yüz maskelerinin en etken bileşenlerinden biri yapar. Yüz maskelerinde gliserin olması, üründen maksimum fayda görmenizi sağlar.

Panthenol; B5 vitamini olarak da bilinen pantotenik asit, önce cildin dış bariyerinin gücünü koruyarak, sonra da cildimiz için stres kaynağı olan çevresel toksinlerle savaşır. Cilt hücrelerini besler ve cilt güzelliğini destekler. Cilt bariyerini güçlendirerek nemi hapseder, aynı zamanda cilt hücrelerini gençleştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Bu sayede yaşlanma sürecine karşı koymaya yardımcı olarak cildi beslemeye ve cilde nem eklemeye yardımcı olur. Cildimizin bağ dokusunda en üretken hücreler olan sağlıklı fibroblast seviyelerini yönetir ve bu da kolajen ve elastini artırır. Cildin aydınlık, elastik ve eşit tonda kalmasına yardımcı olur.

Tocopheryl Acetate; Cilt bakımında E vitamini uygulamaları cilt bariyerini de desteklemektedir. Özellikle cilt bariyerinin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olan E vitamini, cildin nemi tutmasına yardımcı olur. Tocopherol cilt bariyerine önemli bir antioksidan koruması sağlar. Ürünlerde alfa tocopherol %0.1 ve %1 arasındaki konsantrasyonlarda bulunması durumunda bu etki daha da artmaktadır. Cilt bariyerini korumasıyla birlikte E vitamini cildin nemli kalmasını da sağlar. E vitamini içeren ürünler içermeyenlere göre cildin nemini daha uzun süre korumaktadır.

Biotin; Cilt hücrelerinin onarımında büyük rol üstlenen biotin, sağlıklı cilt oluşumunu destekliyor. Cildi nemlendirme özelliği de olan bu vitamin, kuruluk, tahriş, döküntü ve kızarıklık gibi cilt problemlerinin oluşmasını önlüyor. Derideki dermatite karşı iyi geliyor. Cildi rahatlatır.

4 Test uygulaması yapılmıştır.

• Tüm cilt tipleri için uygundur. / Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Silikon YOK
• Paraben YOK
Single Image