Erkekler için Maca

Maca kökü, binlerce yıldır Peru’nun temel besin maddesi ve geleneksel tıbbı olarak kullanılan bir beslenme güç merkezidir. Yiyecek, erkekleri ve kadınları farklı şekilde etkilemesi bakımından benzersizdir. Bu yazıda erkeklerin Maca’yı günlük yaşamlarına nasıl ve neden dahil etmeleri gerektiğini detaylandırıyoruz.

Maca’nın Başlıca Faydaları

Maca erkekler için iyi mi? Maca, uzun bir geleneksel kullanım geçmişine sahip olmasına rağmen, bilimsel olarak sadece son 25-30 yılda araştırılmıştır. Bu araştırma, erkekler için birkaç maca kökü tozu faydasını ortaya çıkardı.

Doğal Kas Yapısı İçin Maca

Maca anaboliktir (kas geliştirme). Sağlıklı, doğal kas büyümesini destekleyen yüksek miktarda biyo-kullanılabilir protein ve diğer besin maddelerine sahiptir. Doğal vücut geliştiriciler arasında favori bir ektir ve birçok kas geliştirme karışımındaki bir bileşendir. Artan performans için maca’ya yemin eden profesyonel veya üst düzey amatör sporcular olan birkaç müşterimiz var. Ve geri bildirimlerine dayanarak, kas geliştirme için Siyah Maca’yı öneriyoruz.

Maca, Enerji ve Dayanıklılığı Artırmaya Yardımcı Olabilir

Maca’nın büyüdüğü (14.000 fit ve üzeri) Peru’daki yüksek rakımlardan ayrılan insanlar için maca, sağlıklı enerji ve dayanıklılığı korumak için gereklidir. Çeşitli bilimsel çalışmalar da Maca’nın dayanıklılık ve enerji seviyeleri üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu doğrulamıştır. Bir çalışma, düzenli maca dozunun laboratuvar fareleri arasında dayanıklılığı yaklaşık %20 artırdığını gösterdi. Siyah maca bu kullanım için en olumlu etkiye sahip gibi görünüyor.

Maca Kemik Sağlığına Yararlı Olabilir

2010 yılında 6 araştırmacıdan oluşan bir ekip, kırmızı ve siyah maca’nın özellikle yumurtalıkları alınmış farelerde kemik yapısını iyileştirmede ve korumada en iyisinin bulunduğunu bildirdi. (Farklı maca çeşitlerinin kemik yapısı üzerindeki etkileri, Gonzalez, C ve ark.). Bunun nedeni, maca’nın sütte bulunan miktarın yaklaşık 4 katı kadar mükemmel bir kalsiyum kaynağı olmasıdır.

Maca, Depresyonun Aşılmasına Yardımcı Olabilir

Maca’nın erkekler için daha az bilinen faydalarından biri de depresyonu azaltmaktır. Maca, enerji verici özellikleriyle birleşen yüksek besin içeriği nedeniyle ruh halini yükseltici olarak çalışır.

Maca Zihinsel Odaklanma, Berraklık ve Hafızayı Geliştirir

Erkekler için son bir maca kökü tozu faydası, konsantrasyonu, hafızayı ve öğrenmeyi artırmasıdır. Çin’de yakın zamanda yapılan bir araştırma (2011), özellikle Black Maca’nın farelerin hafızayı %10 oranında geliştirmesine ve öğrenmeyi yaklaşık %15 oranında hızlandırmasına yardımcı olduğunu buldu. Ek olarak, müşterilerimizin birçoğu Maca kullanırken odak ve netlikte bir artış olduğunu bildirdi. Bu amaçla Kırmızı veya Siyah Maca’yı öneririz.